Rolety, żaluzje kuchenne

Pozostałe kuchenne

Markizy

Markizy         Są to osłony montowane na zewnątrz budynku, w otworach budowlanych lub do elewacji. Markizy gwarantują ciekawy efekt estetyczny, natomiast ich wadą jest ciężar, wynoszący zwykle kilkadziesiąt kilogramów. Wykonywane są z tkanin wzmacnianych dralonem lub folią zbrojoną, a także tkanin gumowanych. Markizy przeznaczone do okien dachowych zrobione są ze specjalnej tkaniny przypominającej siateczkę, pozwalającej na filtrowanie promieni słonecznych, nie ograniczając widoczności.
Markizy         Szczególną wersją markizy, którą montuje się w oknach dachowych, jest tzw. markizoletta. Przy tym rozwiązaniu górna część otworu okiennego jest przysłonięta pionowo roletą zewnętrzną, a dolna uchylaną na zewnątrz niewielką markizą. Wykonane z aluminium ramiona mogą być dodatkowo wyposażone w sprężyny, dzięki czemu są mniej narażone na zniszczenie, np. przez silny wiatr. Markizy

Autor tekstu: Anna Trojanowska
www: e-mieszkanie.pl

Rolety okienne, żaluzje kuchenne, rolety dachowe - informacje wykorzystane na stronie zostały zaczerpnięte z zasobów Internatu i są własnością autorów.