Rolety, żaluzje kuchenne

Rolety zewnętrzne

Pozostałe kuchenne

Rolety zewnętrzne

        W przeciwieństwie do rolet wewnętrznych najczęściej nie mają funkcji dekoracyjnej. Chronią za to nie tylko przed słońcem i stratami ciepła zimą, ale też przed włamaniem. Pancerze takich rolet zbudowane są najczęściej z elementów aluminiowych. Jeśli szczególnie zależy nam na ich antywłamaniowej funkcji, przed zakupem sprawdźmy, czy mają one niezbędne certyfikaty poświadczające ich jakość i przeznaczenie.
Rolety zewnętrzne
Rolety zewnętrzne         Roletami zewnętrznymi można sterować manualnie – najczęściej za pomocą specjalnej korbki – lub automatycznie. W każdym pomieszczeniu może znajdować się włącznik, którym będziemy podnosić i opuszczać rolety, pojedynczo lub wszystkie jednocześnie. Wygodnym rozwiązaniem jest sterowanie osłonami za pomocą pilota, radiowego lub na podczerwień. Roleta w oknie dachowym zamiast prądem może być zasilana energią słoneczną.
        Producenci akcesoriów do okien dachowych proponują także bardziej zaawansowane technicznie rozwiązania, np. założenie w jednym z pomieszczeń panelu sterującego, który możemy zaprogramować tak, aby osłony podnosiły się i opuszczały w konkretnych godzinach lub w zależności od stopnia nasłonecznienia. Jest to również możliwe poprzez aktywację i dezaktywację systemu alarmowego (wyjście z domu – zamykanie rolet, wejście do domu – otwieranie rolet.
Rolety zewnętrzne          System sam wykryje obecność i otworzy rolety poprzez dezaktywację alarmu), a także za pomocą telefonu komórkowego (otwieranie i zamykanie). Do ochrony przed słońcem służą rolety typu screen, wykonane z włókien szklanych i PVC. Chronią naszą prywatność, zasłaniając pomieszczenie z zewnątrz, ale z wewnętrznej strony są przejrzyste. Najlepiej sprawdzają się na dużych powierzchniach, są popularne nie tylko w domach, ale także w biurach.

Autor tekstu: Anna Trojanowska
www: e-mieszkanie.pl

Rolety okienne, żaluzje kuchenne, rolety dachowe - informacje wykorzystane na stronie zostały zaczerpnięte z zasobów Internatu i są własnością autorów.