Rolety, żaluzje kuchenne

Żaluzje, rolety pokojowe

Pozostałe kuchenne

Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne

        Moda na rolety trwa od kilku lat. Niewątpliwie mają na to wpływ walory estetyczne oraz duży wybór tkanin, wzorów i kolorów, w których są dostępne. Roleta to, mówiąc najprościej, pas materiału nawijany na metalowy wałek umieszczony pod skrzydłem okiennym, na ścianie ponad oknem lub na suficie. Podnosi się je ręcznie – najczęściej za pomocą łańcuszka lub sznurka – lub automatycznie, za pomocą pilota. Rolety najczęściej są wytwarzane z bawełny, lnu, poliestru, wiskozy lub słomek bambusa (tzw. rolety rzymskie).
Rolety wewnętrzne
        Kupując rolety do okien dachowych, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim wybrać rolety wyposażone w boczne prowadnice, które umożliwiają zamontowanie ich do okien w ten sposób, by pozostały na swoim miejscu przy uchylaniu okna pod różnym kątem. Roleta może być także zwijana w kasetę umieszczoną z boku okna (wtedy jego kąt nachylenia może wynosić do 45 stopni) lub u góry ramy okiennej. W przypadku rolety montowanej do okna dachowego ważny jest kąt nachylenia wewnętrznej ściany ramki w stosunku do szyby. Różne rolety przeznaczone są do różnych kątów nachylenia, czytajmy więc dokładnie informacje od producenta.
Rolety wewnętrzne         Najlepiej, gdy rolety przeznaczone do pokoju na poddaszu wykonane są z poliestru, ponieważ nie kurczy się on pod wpływem panującego na zewnątrz gorąca. Dla lepszej ochrony przed słońcem możemy wybrać rolety zaciemniające, wykonane z grubszego materiału, które niemal wcale nie przepuszczają światła. Dobrym rozwiązaniem będą także rolety refleksyjne, wykonane z materiału odbijającego światło i promieniowanie, dzięki czemu we wnętrzu panuje przyjemny chłód. Rolety wewnętrzne

Autor tekstu: Anna Trojanowska
www: e-mieszkanie.pl

Rolety okienne, żaluzje kuchenne, rolety dachowe - informacje wykorzystane na stronie zostały zaczerpnięte z zasobów Internatu i są własnością autorów.