Rolety, żaluzje kuchenne

Moskitiery okienne

Pozostałe kuchenne

moskitiery

Moskitiery

        Palące słońce to niejedyny wiosenno-letni problem. Warto pomyśleć także o zabezpieczeniu poddasza przed owadami. Najlepsze do tego celu są moskitiery, wykonane z siatki z włókna szklanego. Możemy montować je razem z innymi osłonami. W oknach dachowych zakłada się moskitiery rolowane. System sprężynowy moskitier rolowanych wyposażony jest w szczotki znajdujące się w kasecie, prowadnicach oraz listwie dolnej. W okresie, kiedy nie występują insekty, siatkę można jednym ruchem ręki zwinąć. Jest ona wtedy dobrze chroniona przez kasetę przed kurzem i czynnikami atmosferycznymi. Moskitiery te montujemy we wnęce okiennej. moskitiery         Jest więc w czym wybierać. Warto jeszcze przed nadejściem upałów przemyśleć, jakie osłony założyć, by nasze poddasze było wolne nie tylko od intensywnego światła i upału, ale także hałasu i insektów. Aby było pięknym i przyjaznym miejscem, w którym z chęcią będziemy spędzać czas.

Moskitiery ramkowe

        Moskitiery ramkowe okienne nadają się do wszystkich typów okien, które otwierane lub uchylane są wyłącznie w celu przewietrzenia pomieszczenia. Nie ma tu znaczenia, czy okno jest drewniane, PCV, czy aluminiowe. Zastosowanie moskitiery ramkowej okiennej nie ogranicza funkcjonalności okna, czy rolety zewnętrznej.
moskitiery         Stosujemy ramki aluminiowe malowane proszkowo o gęstości siatki zapewniającej nieprzepuszczalność pyłków. Siatki te wskazane są szczególnie dla osób ze skłonnościami alergicznymi.

Moskitiery rolowane

        Moskitiery rolowane chronią przed insektami równie dobrze otwory okienne, jak i drzwiowe. Nadają się do montażu na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczenia (np. na skośnych oknach dachowych).
        System moskitier rolowanych wyposażony jest w szczotki znajdujące się w kasecie, prowadnicach oraz listwie dolnej. W okresie kiedy nie występują insekty siatkę można jednym ruchem ręki zwinąć. Jest ona wtedy dobrze chroniona przez kasetę przed wpływem atmosfery.

Autor tekstu: Anna Trojanowska
www: e-mieszkanie.pl i agsa.pl

Rolety okienne, żaluzje kuchenne, rolety dachowe - informacje wykorzystane na stronie zostały zaczerpnięte z zasobów Internatu i są własnością autorów.